Ergis-Eurofilms S.A.

tworzywa sztuczne, pvc

Oczka wodne
ERGIS-EUROFILMS S.A. oferuje folię PVC IZOFOL do budowy oczek wodnych. Proponujemy folię w postaci wstęgi o szerokości 2 metrów, którą można samodzielnie sklejać w powierzchnie o dowolnej wielkości oraz folię w płachtach o szerokości 4, 6, 8, 10 lub 12 metrów i długości do 25 metrów.


Wybrany obraz

Zalety folii IZOFOL ERGIS-EUROFILMS:
  • wysoka jakość produktu;
  • niska cena;
  • trwałość;
  • możliwość samodzielnego sklejania  (w odróżnieniu od folii z polietylenu),  poszczególnych wstęg lub płacht foliowych ze sobą (na zakład), przez co możliwe jest budowanie oczek wodnych o niepowtarzalnych kształtach;
  • w odróżnieniu od folii z polietylenu możliwość naprawy uszczelniania przy pomocy kleju produkowanego przez ERGIS-EUROFILMS S.A.;
  • elastyczność, pozwalająca na dokładne dopasowanie folii do podłoża;


Budowa oczka wodnego
1.  2.
  Wybrany obraz   Wybrany obraz
Zakładanie oczka wodnego z wykorzystaniem folii IZOFOL, służącej do uszczelniania podłoża jest czynnoscią niewymagającą specjalnego technicznego przygotowania. Pierwszą czynnością jest wybranie lokalizacji oczka wodnego (należy wybrać miejsce dobrze nasłonecznione). Następnie trzeba zaprojektować kształt oraz wielkość oczka i ustalić ilość potrzebnej folii.
 3. 4 .
  Wybrany obraz   Wybrany obraz
Drugim etapem jest wykopanie w ziemi wgłębienia o odpowiedniej głębokości i usunięcie z niego wszystkich ostrych przedmiotów. Należy przy tym pamiętać, że na podłożu skalistym trzeba wysypać kilkucentymetrową warstwę piasku. Teraz układamy płachtę z folii. Przy rozkładaniu folii w wykopie należy pamiętać o tym, by wystawała ona około 30 cm poza krawędź stawu.
 5. 6. 
  Wybrany obraz   Wybrany obraz
Po rozłożeniu folii staw napełniamy wodą, która dokładnie dociśnie folię do podłoża. Podczas układania folii nie należy jej zbytnio naciągać i nie wystawiać na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Naturalnymi elementami każdego oczka wodnego są rośliny i zwierzęta które mogą zasiedlić Państwa staw. Informacji na temat najodpowiedniejszych roślin i zwierząt, oraz sposobu ich pielęgnacji należy szukać w specjalistycznych punktach sprzedaży lub w fachowych poradnikach


Podczas okresu zimowego małe oczka wodne należy zabezpieczyć przed zamarzaniem. Bardzo praktycznym i tanim sposobem jest styropianowy krążek umieszczony na powierzchni stawu i zakotwiczony za pomocą ciężarka. W przypadku ostrych zim często stosowaną metodą jest przykrywanie stawu lub stosowanie grzałek elektrycznych.
 
Szczególnym urozmaiceniem stawu może być strumień wody spływający do oczka. Strumień wkomponowany w pejzaż oczka zasilany przez pompę umieszczoną wewnątrz stawu. Przy uszczelnianiu strumieni stosuje się również płachtę hydroizolacyjną IZOFOL produkowaną przez ERGIS-EUROFILMS S.A., która zabezpiecza przed przenikaniem wody poza obręb koryta. W specjalistycznych punktach sprzedaży mogą Państwo znaleźć dodatkowe akcesoria (np. pompy, fontanny, reflektory), które przydadzą się przy budowie i aranżacji oczka wodnego.


KONTAKT:


 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size